top of page

Medytacja

MINDFULNESS & COMPASSION

online na żywo | poniedziałki 21:30 | czwartki 21:30

 

 

 

Zapraszam serdecznie w każdy poniedziałek, o godz. 21:30 i czwartek, o godz. 21:30 na wspólną Medytację Mindfulness i Compassion. Spotkamy się ONLINE na żywo. 

Zapisy pod przyciskiem "Zapisuję się".  

Jeśli nie pasuje Ci termin lub godzina, po zapisie dostaniesz mailowo listę miejsc, gdzie będą dostępne nagrania.

‍MINDFULNESS

Mindfulness to umiejętność bycia w pełni świadomym bieżącej chwili. Tego co się wydarza i czego doświadczam poprzez wszystkie zmysły, włącznie z własnymi myślami i emocjami. Cechuje się się nieosądzającą postawą i towarzyszy jej ciekawość / otwartość. Dzięki praktyce mindfulness jesteśmy w stanie świadomie spotykać się własną reaktywnością, nawykami, tendencjami. Zauważać, że nie wszystkie z nich nam służą. Uczyć się jak zamiast reagować nawykowo, przechodzić do świadomych odpowiedzi na spotykane sytuacje. Uczy także nie utożsamiania się z własnymi myślami i emocjami. Zauważania ich nietrwałości i przemijalności. Daje konkretne narzędzia do spotykania się wyzwaniami i trudnościami w codziennym życiu.

Dzięki medytacji - świadomemu kierowaniu uwagi do tego z czym spotykamy się w praktyce - zwyczajnie trenujemy, poprzez liczne powtórzenia, budowanie nowego sposobu spotykania się z tym co mi towarzyszy. Uczymy się także tego, jak spotykać się z trudnościami w konstruktywny sposób. Uczymy się nie wypierać, nie unikać tego co bywa wyzwaniem. Uczymy się także wyrozumiałości i łagodności wobec siebie i innych.

Nagrane spotkania online "Co to jest Mindfulness", można obejrzeć nstronie. Nagranie spotkania z Festiwalu Nauki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, można obejrzeć na stronie.

‍COMPASSION

Angielskie słowo „compassion" ("współczucie”) pochodzi od łacińskiego słowa „compati”, które oznacza „cierpieć z”. "Tyle w nas współczucia dla innych, ile mamy go dla siebie" - bardzo lubię ten cytat (nie pamiętam, kto jest autorem). Trudno jest być autentycznie współczującym komuś, jeśli nie potrafimy objąć współczuciem samych siebie.

Praktykę współczucia rozpoczynamy od siebie (self-compassion). Kristin Neff i Christopher Germer są pionierami w badaniu self-compassion. Współczucie kierowane do siebie rozpoczyna się od uważności (mindfulness); zauważenia tego, co jest moim doświadczeniem w tej właśnie chwili. Pozwala na spotkanie się i nie utożsamianie się z tym. Poczucie wspólnoty z innymi pozwala dostrzec, że cierpienie i wrażenie, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy, są częścią ludzkiej kondycji i towarzyszą w mniejszym lub większym stopniu każdemu z nas. Jest to coś, co dzielimy z innymi ludźmi, a coś, co przytrafia się tylko nam. Życzliwość i łagodne traktowanie siebie samych, kiedy towarzyszy nam cierpienie, wyzwanie, trudność, ból, rodzi zrozumienie i ciepłe podejście do siebie samych. Daje nam przestrzeń na niedoskonałość i jej akceptację.  Zauważenie, że dzielimy to z innymi jest uwalniające, na wielu poziomach.

Kiedy jesteśmy w stanie być współczujący wobec siebie, możemy objąć współczuciem także innych. Uświadomienie sobie, że każdy z nas pragnie być szczęśliwy i uniknąć cierpienia, poszerza perspektywę postrzegania zarówno siebie i innych.

ANNA GUBERNAT

jestem certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction, certyfikacja IMA, Niemcy) i MBCL (Mindfulness Based Compassionate Living, Frits Koster i Erick van den Brink, Holandia).  Ukończyłam pełne szkolenie certyfikujące Insight i MBLC (Mindfulness Based Living Course), certyfikowane przez Mindfulness Association (UK) i jestem w trakcie certyfikacji CBLC (Compassion Based Living Course, certyfikacja Mindfulness Association, UK).

Medytuję od 1995 roku. Moim nauczycielem jest Lama Ole Nydahl i jestem związana ze szkołą Karma Kagyu.

Od lipca 2021 jestem superwizorką metody MBCL (Mindfulness Based Compassionate Living).

Od 2014 do 2019 byłam prezesem Polskiego Towarzystwa Mindfulness, studiując na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, założyłam i prowadziłam Koło Naukowe Mindfulness  od 2013 do 2018. Jestem w trakcie rejestracji własnej Fundacji zajmującej się rozwojem Mindfulness i Compassion w Polsce.
Przeprowadziłam najwięcej 8-tyg. kursów Mindfulness (MBSR) i Compassion (MBCL) w Polsce. Obecnie otwieram 151-
152 kurs MBSR i 24-25 kurs MBCL (pomiędzy marcem a wrześniem, planuję kolejne edycje online tego kursu w maju i lipcu)
.

Zarówno kursy, jak i darmowe medytacje, które będę prowadziła, są w pełni świeckie i dostępne dla każdego, bez względu na wyznanie.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o mojej intencji, motywacji, o mnie samej, zapraszam na stronę.

​‍KONTAKT

Jeśli coś wymaga dodatkowych wyjaśnień, pojawią się pytania - zapraszam Cię do kontaktu:

Anna Gubernat, tel.: 501403015, email: a.gubernat@mindfulnesskursy.pl

 

POZOSTAŁE WYDARZENIA

KURSY MBSR ONLINE

  • 12.06 (środa), g. 19:00, 151 MBSR, link - szczegóły i zapisy

  • 22.06 (sobota), g. 10:00, 152 MBSR, link - szczegóły i zapisy

  • 13.07 (środa), g. 10:00, 154 MBSR, link - szczegóły i zapisy

KURSY MBSR WARSZAWA (stacjonarne)

  • 22.06 (sobota), g. 10:00, 152 MBSR, link - szczegóły i zapisy

  • 13.07 (sobota), g. 10:00, 154 MBSR, link - szczegóły i zapisy

  • 08.09 (niedziela), g. 18:30, 156 MBSR, link - szczegóły i zapisy

KURSY MBCL COMPASSION ONLINE

Kurs adresowany do Absolwentów 8 tygodniowych kursów Mindfulness MBSR / MBCT / MBLC / Breathworks. 

KURSY MBCL COMPASSION WARSZAWA (stacjonarnie)

Kurs adresowany do Absolwentów 8 tygodniowych kursów Mindfulness MBSR / MBCT / MBLC / Breathworks. 

bottom of page