Wystąpienie Anny Gubernat na Uniwersytecie SWPS w Warszawie podczas Festiwalu Nauki
Anna Gubernat wystąpienie na Festiwalu Nauki Uniwersytet SWPS Warszawa.
Wystąpienie Anny Gubernat na Uniwersytecie SWPS w Warszawie podczas Festiwalu Nauki
Wystąpienie podczas Festiwalu Nauki Uniwersytet SWPS, Warszawa
Anna Gubernat Mindfulness
INTENCJE
Moim udziałem jest doświadczenie dobrodziejstw praktyki uważności. Pomogła mi ona na pewnym zakręcie życiowym - skutecznie.
Kiedy w owym trudnym momencie spotkałam Mindfulness, poczułam, że to jest to, co chcę robić przez resztę życia - towarzyszyć z wdzięcznością innym ludziom, na ich własnej drodze do poprawy jakości życia.
Ufam metodom, które sama sprawdziłam i okazały się skuteczne w moim przypadku. Tak właśnie jest z Mindfulness. Uznałam, że jest to na tyle cenna i skuteczna metoda, że warto dzielić się nią z innymi. Informacje zwrotne od uczestników prowadzonych przeze mnie kursów, pokazały mi, że nie jest to jedynie moje subiektywne doświadczenie. To, jak praktyka uważności zmieniła ich życie, pomogła im w trudnych sytuacjach jest dla mnie potwierdzeniem słuszności mojej decyzji, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem w tym obszarze.
MISJA
Zamierzam w swojej pracy skupić się na:
-
upowszechnianiu Mindfulness, aby metody jakimi się posługuje, były dostępne szerokiemu gronu odbiorców, we wszystkich stosowanych na zachodzie obszarach, możliwych do adaptacji w Polsce (w medycynie – w pracy z pacjentem i lekarzami, w psychologii, w edukacji i pracy z młodszymi dziećmi, w więzieniach, hospicjach, ośrodkach odwykowych, w dietetyce, biznesie, zarządzaniu).
-
organizacji szkoleń, wydarzeń z udziałem polskich i zagranicznych nauczycieli mindfulness i compassion
-
pracy zarówno z Klientami indywidualnymi, jak i firmowymi (firmy, organizacje, stowarzyszenia, fundacje, ośrodki szkoleniowe, uczelnie, administracja, media)
-
8-tygodniowych kursach mindfulness (MBSR online, MBSR Warszawa stacjonarnie) i compassion (MBCL online, MBCL Warszawa stacjonarnie)
O MNIE
Nazywam się Anna Gubernat.
Jestem certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction, certyfikacja IMA, Niemcy).
Jestem certyfikowaną nauczycielką i superwizorką MBCL (Mindfulness Based Compassionate Living, certyfikacja - twórcy metody: Frits Koster i Erick van den Brink, Holandia).
Ukończyłam pełne szkolenie certyfikujące Insight i MBLC (Mindfulness Based Living Course, oba certyfikowane przez Mindfulness Association (UK).
Jestem w trakcie certyfikacji CBLC (Compassion Based Living Course, certyfikacja Mindfulness Association, UK).
Od 10'2014 do 06'2019 byłam prezesem Polskiego Towarzystwa Mindfulness, studiując Psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, założyłam i prowadziłam Koło Naukowe Mindfulness od 10'2013 do 09'2018.
Zainicjowałam rozszerzenie działalności Koła na pozostałe Wydziały Zamiejscowe Uniwersytetu SWPS - powstały niezależne Koła Naukowe we Wrocławiu, Sopocie i Poznaniu.
Byłam inicjatorką, koordynatorką i współorganizatorką premier w Polsce dwóch filmów amerykańskich o mindfulness w 2014 roku ("Room to Breathe" i "Mindfulness". Odbyły się one jednocześnie w 5 miastach w Polsce - na Wydziałach Uniwersytetu SWPS w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Sopocie.
Współorganizowałam odosobnienia oraz szkolenia nauczycielskie mindfulness i compassion dla Mindfulness Association. Współprowadziłam treningi szkolące dla przyszłych nauczycieli mindfulness z metody MBLC.
Prowadziłam liczne wykłady i warsztaty na wydziałach zamiejscowych Uniwersytetu SWPS w Poznaniu, Sopocie oraz w Warszawie, dla Strefy Psyche, Festiwalu Nauki, licznych firm i organizacji. Byłam także uczestniczką i prelegentką konferencji dotyczących Mindfulness.
Przeprowadziłam najwięcej w Polsce kursów MBSR i MBCL:
-
156 edycje MBSR
-
24 edycji MBCL
-
4 edycje MBLC
Obecnie jestem w trakcie rejestracji własnej Fundacji zajmującej się rozwojem Mindfulness i Compassion w Polsce.
Uczyłam / uczę się Mindfulness od Christophera Willarda, Julii E. Wahl, Roba Nairna, Anny Zubrzycki, Annick Nevejan, Angie Ball, Małgorzaty Jakubczak, Kathariny Meinhard, Johana Tinge, Petry Meibert, Jane Negrych, Ivana Miltona, Lindy Lehrhaupt, Olafa van Kooten, Kathy White Webster, Sakiego Santorelli (online), Florence Meleo-Meyer (online), Fritsa Kostera, Jetty Heynekamp, Erika van den Brink i każdego spotkanego człowieka; wszystkim jestem bardzo wdzięczna za bezcenne lekcje.
Uczestniczyłam w spotkaniach z Paulem Foultonem, Marią van Balen, Lote Heijke, Martinem Stepkiem, Markiem Williamsem, Christiną Surawy.
W Mindfulness szczególnie interesuję się obszarami zastosowań w pracy z dziećmi i młodzieżą, osobami terminalnie chorymi i ich rodzinami, z ludźmi narażonymi na stres i wypalenie zawodowe, z osobami, które chcą pracować nad poprawą jakości swojego życia.
Uważność jest także częścią mojej codziennej praktyki. Praktykuję buddyzm Diamentowej Drogi, w linii Karma Kagyu od 1995 roku.
Marzę o upowszechnieniu i zwiększeniu dostępności Mindfulness w Polsce, staram się realizować to marzenie przez pracę własną:
-
praca wolontaryjna w Kole Naukowym w latach 10'2013-09'2018,
-
praca wolontaryjna w PTM od 10'2014-6'2019)
-
poprzez liczne spotkania, warsztaty prowadzone na uczelniach, w mediach, firmach, organizacjach
-
rezygnując z bycia członkiem i prezesem Zarządu PTM, aby móc bardziej skupić się na własnych projektach (m.in. fundacji wspierającej rozwój Mindfulness i Compassion w Polsce)
-
prowadząc praktyki, kursy, spotkania, wyjazdy z Mindfulness i Compassion
PRYWATNIE W ROZMOWIE AUTENTYCZNEJ Z
PRZEMKIEM CHUDKIEWICZEM: