odosobnienie 26-30 pazdziernik 2022.png

Odosobnienie Mindfulness & Compassion
Sopatowiec... przyjazny dom w górach
26 - 30 październik 2022 r.

Zapraszam serdecznie do Sopatowca na Odosobnienie Mindfulness & Compassion z Jogą.
Wydarzenie odbędzie się w niezwykłym miejscu, w wielkiej ciszy, w otoczeniu gór, lasów, pięknych widoków - w sprzyjających warunkach do spotkania najbliższej nam osoby - samej siebie / samego siebie. Niezwykłe jest także miejsce i jego właścicielka, którzy nas ugoszczą (więcej poniżej). Odosobnienie będzie współprowadził ze mną nauczyciel jogi - Hubert Suder (jego piękny biogram - poniżej).
Rozpoczniemy wspólną kolacją o godz. 19:00 (26 października w środę), zakończymy obiadem o godz. 14:00 (30 października w niedzielę).

ZAPISY na samym dole strony 

 

💗 SOPATOWIEC... przyjazny dom w górach
Odosobnienie w Sopatowcu chciałam poprowadzić dawno, dawno temu. W kwietniu 2019 roku zadzwoniłam do Małgosi. Zbierała wówczas rezerwacje na... 2021 rok. Szczęśliwie, w tym roku, będę miała zaszczyt poprowadzić dwa odosobnienia w Sopatowcu - czerwcowe i kolejne, pod koniec października. 
Małgosię pamiętam z Kuchar, z lat 90-tych. Zapamiętałam ją, ponieważ była jedną z niewielu osób, które gotowały jedzenie. Pewnie też z powodu najdłuższych dredów jakie widziałam.

 

Od lat z wypiekami na twarzy obserwuję stronę i fanpage Sopatowca na fejsie.
Małgosia czaruje słowami. Pamiętam takie 
ogłoszenie, kiedy szukała kogoś, do wspólnego pomieszkania. Jak ja chciałam wówczas być chłopakiem i do tego mieć przestrzeń na spotkanie z sobą i z TYM miejscem. Ale nie byłam, a przestrzeń przygotowała inne historie.

 

Małgosia była bohaterką drugiego odcinka podcastu "Wolne ścieżki". Rozmowę z nią możesz odsłuchać pod linkiem.
 

Na chyba 50-te urodziny dostałam od Moniki książkę napisaną przez Małgosię "kolor zapach smak intencja". To najpiękniejsza książka jakąkolwiek mi ktoś podarował. Nie da się jej opisać  słowami, ją trzeba zobaczyć, przeczytać, dotknąć, pogotować z nią... zachwycić się i poczuć w sercu wdzięczność za to, że istnieją ludzie tak pięknie władający słowem i tak szczodrze dzielący się przepisami na dobre jedzenie (że dobre, wiem, bo gotowałam). Ukłon należy się także osobie zajmującej się składem książki. Niedawno wyszła z druku druga książka Małgosi "Bynajmniej nie o strapieniu" szczegóły znajdziesz pod linkiem.
 

Wielu naszych wspólnych znajomych odwiedzało Sopatowiec. Odwiedzali TO miejsce także uczestnicy kursów, które prowadziłam. Wszyscy byli nim zachwyceni. Sopatowiec stał się dla mnie żywą legendą zanim postawiłam TAM swoją stopę.
Małgosia czaruje także jedzeniem. Sama przygotowuje wegańskie jedzenie dla swoich gości. Kuchnię chwalą, ci co jedli.

 

Gdzieś kiedyś przeczytałam o czymś co intuicja od dawna szeptała mi do ucha - osoba przygotowująca posiłek dla innych, obdarza go swoją energią. Sama gotowałam kiedyś posiłki w ośrodku i był to mój ulubiony dzień tygodnia. Wielkim szczęściem mnie napełniała możliwość dzielenia się z innymi tym co lubię. Zatroszczenie się, włożenie kawałeczka serca do każdej przygotowanej potrawy.
Możliwość spotkania z Wami w tym DOMU traktuję jako zaszczyt. Dzielę się z wielką radością i z taką samą spotkam się z Wami na odosobnieniu - aby wspólnie, czule, łagodnie pochylić się nad sobą, własnymi potrzebami, pragnieniami, aby dotknąć tego co ważne, aby wspólnie poodkrywać, pokontemplować tu-i-teraz na wiele sposobów.

 

Miło mi będzie spotkać się i podzielić sobą. Miło mi będzie przyjąć kawałek Ciebie, Twojego doświadczenia.
 💗 Dla kogo? Plus szczegół techniczny
Odosobnienie jest dedykowane zarówno dla osób, które mają już doświadczenie medytacyjne, jak i dla tych, dla których to będzie pierwszym spotkaniem z mindfulness lub compassion. To, co dokładnie się wydarzy będę wiedziała na miejscu - jak zobaczę jakie są proporcje w grupie - ile osób ma już doświadczenie, a ile jest po raz pierwszy.
Na każde odosobnienie staramy się dotrzeć jak najmniejszą liczą samochodów; można zabrać się z kimś po drodze - przed odosobnieniem ustalamy kto z kim jedzie.

 💗 Co będziemy robić?
Przede wszystkim dużo medytować :) Dzień będziemy zaczynać od 30 min. sesji w ciszy, o godz. 08:30 rano (pierwsza sesja jest nieobowiązkowa), kończyć zaś o 20:00 (ostatnia także jest nieobowiązkowa; może przybierze formę wspólnej rozmowy - obie mile widziane). Odosobnienie odbędzie się częściowo w ciszy (nie rozmawiamy ze sobą podczas przerw; prowadzę praktyki, czasem czytam jakiś wiersz lub fragment z książki; podczas sesji będziemy dzielić się wrażeniami, spostrzeżeniami w parach i na forum). W ramach praktyki, będziemy także chodzić na uważne spacery, w ciszy.

 💗 Prowadzący:


Anna Gubernat - jestem certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction, certyfikacja IMA, Niemcy) i MBCL (Mindfulness Based Compassionate Living, Frits Koster i Erick van den Brink, Holandia). 
Ukończyłam pełne szkolenie certyfikujące Insight, certyfikowane przez Mindfulness Association (UK) i jestem w trakcie certyfikacji CBLC (Compassion Based Living Course, certyfikacja Mindfulness Association, UK) i MBLC (Mindfulness Based Living Course, certyfikacja Mindfulness Association, UK).

Przeprowadziłam najwięcej w Polsce 8-tyg. kursów MBSR (113 edycje) i MBCL (16 edycji).
Od 10'2014 do 06'2019 byłam prezesem Polskiego Towarzystwa Mindfulness, studiując na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, założyłam i prowadziłam Koło Naukowe Mindfulness  od 10'2013 do 09'2018. Jestem w trakcie rejestracji Fundacji zajmującej się rozwojem Mindfulness i Compassion w Polsce.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o mojej intencji, motywacji, o mnie samej, zapraszam na 
STRONĘ

Hubert Suder - Wychowywałem się w leśniczówce w osnowie lasów Puszczy Białej. Od małego namacalnie byłem w kontakcie z przyrodą.

Praktykę jogi rozpocząłem w 1999r. Była to joga metodą B.K.S. Iyengara, którą prowadzili artyści Kasia i Ventzi Piriankov. Pamiętam zetknięcie po raz pierwszy z tym podejściem, prowadzeniem w duecie, swoim szokiem i tym poczuciem po zajęciach oraz książką „Światło jogi”, którą sobie wówczas skserowałem. Złapałem bakcyla. Szeroko rozumiana joga stała się moją pasją i nieodłączną częścią życia i pchnęła mnie do różnych poszukiwań i studiowania.

Przeprowadziłem się do parku w Gołuchowie, z którym do dziś jestem związany. Przez okres licealny i w czasie studiów w mieście, zainteresowałem się kontrkulturą, ekologią i tematami, które nieraz zahaczały o Indie. Wstąpiłem do stowarzyszenia Pracowni Na Rzecz Wszystkich Istot, dzięki której miałem możliwość uczyć się i doświadczać w warsztatach tj „Las”, „Magiczny krąg”, „Zgromadzenie wszystkich Istot”. Poznałem Janusz Korbela i filozofię ekologii głębokiej Arne Naessa.

Kolejnym ważnym etapem w moim życiu były podróże, te małe po okolicach, jak i te autostopem po Polsce oraz te trochę dalsze po Europie, zarobkowo-kulturoznawcze, w których nieodłącznym elementem było bycie w naturze i życie w drodze. To tam poznałem Capoiere Angolę, komunikację w ruchu, na ziemi, z rytmem.

Po maturze poszedłem do Studium Animatorów Kultury w Kaliszu na kierunek teatr, jednak w perspektywie tamtych zdarzeń przerwałem tą szkołę na rzecz Ogrodnictwa na AR w Poznaniu. To w tym okresie rozpocząłem praktykę jogi i dzięki niej zrozumiałem czym jest naprawdę studiowanie. W tym czasie zaprzyjaźniłem się z etnologami i chodziłem na wykłady o Himalajach, na wydział, na który później zdawałem egzamin wstępny.

Po ukończeniu studiów w Poznaniu i krótkim okresie bycia na emigracji dostałem pierwszą pracę w zawodzie ogrodnika w teatrze Gardzienice. To tam dbając o przypałacowy ogród podglądałem, czasem uczestniczyłem w różnych praktykach około teatralnych, a w wolnym czasie w wąwozach wyprawiałem bikejoring i znowu podróżowałem.

Opuściłem posadę ogrodnika na rzecz sympatycznego Wrocławia, gdzie miałem okazję praktykować jogę w tamtejszych szkołach. W tym mieście uczyłem się, pracując jako ogrodnik. We Wrocławiu w 2012r, zacząłem się dzielić wiedzą i uczyć jogi, w tym samym czasie odchodząc od tradycyjnego ogrodnictwa w stronę permakultury i edukacji przyrodniczej. Na początku uczyłem seniorów w programie „Pomysł na życie”, później w fitness klubie.

W tym mieście ukończyłem Laboratorium Aktywnej Edukacji – cykl warsztatów dla Ekoedukatorów prowadzonych przez Fundację Eko Rozwoju –Wrocław , Studia Podyplomowe : Nauczyciel przedmiotów zawodowych w zakresie architektury krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Wiedzę tą przekazywałem m.in. w Krzyżowej i Nowinie, prowadząc warsztaty z dzikich roślin jadalnych.

Praktykując głównie fizyczny aspekt jogi zainteresowałem się filozofią, źródłami, pochodzeniem, porównywaniem i dalej zainteresowałem się innymi formami pracy z ciałem, umysłem, psychologią. Po wielu warsztatach z najlepszymi nauczycielami jogi z Polski, oraz warsztatach capoeiry angoli i innych form ruchu zdecydowałem się na studia na AWF Warszawa, Wydziale Rehabilitacji o specjalności ‘Relaksacja i joga’, gdzie uzyskałem tytuł instruktora rekreacji ruchowej w zakresie hatha-jogi. Tam zainteresowałem się naukowym podejściem, przedmiotami tj: anatomią, kinezologią, biomechaniką, profilaktyką stresu, technikami relaksacyjnymi i profilaktyką i wad postawy ciała i bólów kręgosłupa.

Przeprowadziłem się do Warszawy gdzie mieszkam do tej pory doświadczając bycia w rodzinie i bycia ojcem. Przez lata pracy z jogą i dla jogi z ludźmi, czerpałem z różnych metod, których doświadczałem na sobie, na warsztatach i zajęciach tj: metoda Feldenkraisabioenergetyki LowenaTREMovement, medytacji vippasana i innych.

W Warszawie miałem okazję uczyć jogi na wyższej uczelni im. Łazarskiego, w szkole jogi Shakti, w tysiącach matogodzin w różnych kontekstach i z różnymi ludźmi. Zgłębiałem też tajniki masaży kończąc certyfikowany kurs ‘’Masaż w służbie społeczeństwu’’, masaż głębokich tkanek miękkich.

Dużym źródłem inspiracji było dla mnie przeżycie uczestnictwa w konwencjach i warsztatach jogi z Abijatą Iyengar i Christianem Pisano , z Carrie Owerko.

We wszystkich doświadczeniach jakich byłoby mi dane uczestniczyć, czy w ceremoniach medycyn roślinnych, czy w warsztatach głosowych, psychologicznych, ruchowych, jakikolwiek innych zawsze wracałem na matę do jogi i do natury.

Po kilkunastu latach praktyki ukończyłem 2-letni kurs nauczycielski jogą metodą Iyengar’a i po kolejnym roku, pozytywnie ukończyłem certyfikację zdanym egzaminem organizowanym przez Stowarzyszenie Jogi Iyengara w Polsce, którego jestem członkiem uprawniającym do nauki jogi w tym spojrzeniu na całym świecie.

Opisane powyżej doświadczenia pokazały mi jak można rozszerzyć percepcje na studiowanie, wymianę i ciągłą naukę. Jestem wdzięczny za przebytą drogę i poznanych ludzi. Wiem, że rozwój nie przebiega liniowo, cały czas wznosząco, raczej ma postać fali albo koła. Zacząłem rozumieć relację destrukcja-kreacja i transformację, oraz leczniczą moc akceptacji, dania sobie prawa do błędu, przyznania się do słabości oraz możliwość zabawy, cieszenia się i bycia w chwili.

Cały czas swoją praktykę poddaje superwizji, weryfikuję i pogłębiam będąc uczniem u innych nauczycieli.

Strona Huberta.

 💗 Cena i zapisy:
Miejsce rezerwuje dokonanie zapisu (i opłaty).
Możliwa płatność w ratach (kwoty rezerwacji).

 

Cena za pobyt, wyżywienie i odosobnienie, przy płatności do:

 • 25 września 2022:

  • w pokoju - 1250 zł* - 690 zł rezerwacja + 560 zł na miejscu (płatne gotówką​)

  • na poddaszu - 1100 zł** - 620 zł rezerwacja + 480 zł na miejscu (płatne gotówką)

 • od 26 września 2022:​

  • w pokoju - 1450 zł* - 890 zł rezerwacja + 560 zł na miejscu (płatne gotówką​)

  • na poddaszu - 1300 zł** - 820 zł rezerwacja + 480 zł na miejscu (płatne gotówką)

* pokoje 2-3-4 osobowe, pościel (bez ręczników) w pakiecie
** poddasze - jedna, wspólna, otwarta przestrzeń dla 12 osób, potrzebny własny śpiwór i ręcznik
Wszystkie łazienki są wspólne.

💗 Przykładowy harmonogram:

 • 08:30-09:00 - Poranna praktyka w ciszy

 • 09:00-10:00 - Śniadanie

 • 10:00-11:20 - Sesja medytacyjna z Anią

 • 11:20-11:40 - Przerwa herbaciana

 • 11:40-13:00 - Joga z Hubertem

 • 13:00-15:00 - Obiad i przerwa

 • 15:00-16:20 - Sesja medytacyjna z Anią

 • 16:20-16:40 - Przerwa herbaciana

 • 16:40-18:00 - Joga z Hubertem

 • 18:00-19:00 - Kolacja

 • 19:00-20:00 - Sesja wieczorna

Pierwsza i ostatnia sesja - nieobowiązkowa.
W jeden dzień, po obiedzie czas na spacer w ciszy (do kolacji).

💗 Kontakt:
W razie ewentualnych niejasności, pytań - pozostaję do Twojej dyspozycji: tel.: 501403015, email: a.gubernat@mindfulnesskursy.pl 


Do miłego zobaczenia,
Anna GubernatParking dodatkowo płatny u sąsiadki na dole (ważne: dobrze spakować się w plecak, ostatni odcinek idzie się leśną drogą).