top of page

Compassion co to

WSZYSTKO CO CHCESZ WIEDZIAĆ O COMPASSION,
ALE NIE MIAŁAŚ / MIAŁEŚ KOGO ZAPYTAĆ

Spotkanie online na żywo | 29.06 | sobota | godz. 11:00

 

Zapraszam serdecznie w sobotę, 29 czerwca, o godz. 11:00 na Spotkanie "Co to jest Compassion? Wszystko co chciałabyś wiedzieć o Compassion, ale nie miałaś kogo zapytać". 

Spotkamy się ONLINE na żywo. MBCL - Mindfulness Based Compassionate Living jest kursem dedykowanym Absolwentom 8-tyg. kursów Mindfulness (MBSR / MBCT / MBLC / Breathworks)

Zapisy pod przyciskiem "Zapisuję się". Jeśli nie możesz być na spotkaniu, a potrzebujesz odpowiedzi na konkretne pytanie, prześlij je proszę mailem na a.gubernat@mindfulnesskursy.pl

WSPÓŁCZUCIE CO TO

Współczucie to zdolność, do odczuwania troski i zaopiekowania się przeżywanym bólem i cierpieniem zarówno naszym, jak i innych. Towarzyszy temu pragnienie niesienia ulgi, złagodzenia tego bólu i cierpienia oraz chęć wzięcia odpowiedzialności za to, w jaki sposób się do niego odnosimy.
Podczas gdy litości towarzyszy strach i sentymentalizm, współczucie wymaga odwagi i hojności. Współczucie nie wyklucza nikogo, zwłaszcza o
soby, z którą mamy najwięcej do czynienia w naszym życiu… czyli nas samych. Istnieją dobre powody, aby rozpocząć praktykę współczucia. Jeśli będziemy cały czas pomijali siebie i własne potrzeby, trudno będzie nam dostrzec potrzeby innych. 

Wielu wierzy, że współczucie powinno być skierowane raczej na innych niż na nas samych. Praktykowanie współczucia nie jest samolubne. Właśnie dlatego, że rozwijamy zdrowsze relacje ze sobą, droga otwiera się na więcej empatii i współczucia dla innych. Kiedy naprawdę spotykamy się z naszym bólem, rozwijamy wrażliwość, która przyniesie korzyść nam samym i innym. Uczymy się mądrze i współczująco reagować na cierpienie i osoby, które go doświadczają. Współczujące życie opiera się na uświadomieniu sobie naszego wspólnego człowieczeństwa i wzajemnych powiązań ze wszystkimi istotami.

ANNA GUBERNAT

jestem certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction, certyfikacja IMA, Niemcy) i MBCL (Mindfulness Based Compassionate Living, Frits Koster i Erick van den Brink, Holandia).  Ukończyłam pełne szkolenie certyfikujące Insight i MBLC (Mindfulness Based Living Course), certyfikowane przez Mindfulness Association (UK) i jestem w trakcie certyfikacji CBLC (Compassion Based Living Course, certyfikacja Mindfulness Association, UK).

Medytuję od 1995 roku. Moim nauczycielem jest Lama Ole Nydahl i jestem związana ze szkołą Karma Kagyu.

Od lipca 2021 jestem superwizorką metody MBCL (Mindfulness Based Compassionate Living).

Od 2014 do 2019 byłam prezesem Polskiego Towarzystwa Mindfulness, studiując na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, założyłam i prowadziłam Koło Naukowe Mindfulness  od 2013 do 2018. Jestem w trakcie rejestracji własnej Fundacji zajmującej się rozwojem Mindfulness i Compassion w Polsce.
Przeprowadziłam najwięcej 8-tyg. kursów Mindfulness (MBSR) i Compassion (MBCL) w Polsce. Obecnie otwieram 149-150 kurs MBSR i 24-25 kurs MBCL.

Zarówno kursy, jak i darmowe medytacje, które będę prowadziła, są w pełni świeckie i dostępne dla każdego, bez względu na wyznanie.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o mojej intencji, motywacji, o mnie samej, zapraszam na stronę.

​‍KONTAKT

Jeśli coś wymaga dodatkowych wyjaśnień, pojawią się pytania - zapraszam Cię do kontaktu:

Anna Gubernat, tel.: 501403015, email: a.gubernat@mindfulnesskursy.pl

 

POZOSTAŁE WYDARZENIA

KURS MBCL COMPASSION ONLINE

  • 01.07 sobota, g. 11:00, 23 MBCL, link

Kurs adresowany do Absolwentów 8 tygodniowych kursów Mindfulness MBSR / MBCT / MBLC / Breathworks.

KURS MBCL COMPASSION WARSZAWA (stacjonarnie)

  • 17.09 wtorek, g. 18:00, 25 MBCL, link

Kurs adresowany do Absolwentów 8 tygodniowych kursów Mindfulness MBSR / MBCT / MBLC / Breathworks.

MINDFULNESS CO TO​

spotkanie online "Wszystko co chcesz wiedzieć o mindfulness, ale nie miałaś / miałes kogo zapytać".  ​​​

  • 04.05 sobota, godz. 11:00, link 

KURS MBSR ONLINE

  • 05.06 (środa), g. 19:00, 151 MBSR, link

KURS MBSR WARSZAWA (stacjonarne)

  • 21.05 (wtorek), g. 18:00, 150 MBSRlink

MEDYTACJA

Darmowa medytacja. Zapraszam do wspólnej Medytacji Mindfulness i Compassion online w:

  • poniedziałki | 21:30

  • czwartki | 21:30

Więcej informacji i zapisy na darmową medytację pod linkiem.

Jeśli nie pasuje Ci termin lub godzina, po zapisie dostaniesz mailowo listę miejsc, gdzie nagrania będą dostępne. 

bottom of page