11-2021 Sopatowiec.png

Odosobnienie Mindfulness & Compassion
Sopatowiec... przyjazny dom w górach
07.06 g. 19:00 - 12.06.2022 g. 14:00

Zapraszam serdecznie do Sopatowca na Odosobnienie Mindfulness & Compassion.
Wydarzenie odbędzie się w niezwykłym miejscu, w wielkiej ciszy, w otoczeniu gór, lasów, pięknych widoków - w sprzyjających warunkach do spotkania najbliższej nam osoby - samej siebie / samego siebie. Niezwykłe jest także miejsce i jego właścicielka, którzy nas ugoszczą (więcej poniżej).
Rozpoczniemy wspólną kolacją o godz. 18:00 (04 listopada w czwartek), zakończymy obiadem o godz. 13:00 (07 listopada w niedzielę).

ZAPISY na samym dole strony (brak miejsc w pokojach)

 

💗 SOPATOWIEC... przyjazny dom w górach
Odosobnienie w Sopatowcu chciałam poprowadzić dawno, dawno temu. W kwietniu 2019 roku zadzwoniłam do Małgosi. Zbierała wówczas rezerwacje na... 2021 rok. Przestrzeń szczęśliwie czuwała i okazało się, że jednak jest wolny termin w lipcu 2020 roku.
Małgosię pamiętam z Kuchar, z lat 90-tych. Zapamiętałam ją, ponieważ była jedną z niewielu osób, które gotowały jedzenie. Pewnie też z powodu najdłuższych dredów jakie widziałam.

 

Od lat z wypiekami na twarzy obserwuję stronę i fanpage Sopatowca na fejsie.
Małgosia czaruje słowami. Pamiętam takie 
ogłoszenie, kiedy szukała kogoś, do wspólnego pomieszkania. Jak ja chciałam wówczas być chłopakiem i do tego mieć przestrzeń na spotkanie z sobą i z TYM miejscem. Ale nie byłam, a przestrzeń przygotowała inne historie.

 

Małgosia była bohaterką drugiego odcinka podcastu "Wolne ścieżki". Rozmowę z nią możesz odsłuchać pod linkiem.
 

Na chyba 50-te urodziny dostałam od Moniki książkę napisaną przez Małgosię "kolor zapach smak intencja". To najpiękniejsza książka jakąkolwiek mi ktoś podarował. Nie da się jej opisać  słowami, ją trzeba zobaczyć, przeczytać, dotknąć, pogotować z nią... zachwycić się i poczuć w sercu wdzięczność za to, że istnieją ludzie tak pięknie władający słowem i tak szczodrze dzielący się przepisami na dobre jedzenie (że dobre, wiem, bo gotowałam). Ukłon należy się także osobie zajmującej się składem książki. Niedawno wyszła z druku druga książka Małgosi "Bynajmniej nie o strapieniu" szczegóły znajdziesz pod linkiem.
 

Wielu naszych wspólnych znajomych odwiedzało Sopatowiec. Odwiedzali TO miejsce także uczestnicy kursów, które prowadziłam. Wszyscy byli nim zachwyceni. Sopatowiec stał się dla mnie żywą legendą zanim postawiłam TAM swoją stopę.
Małgosia czaruje także jedzeniem. Sama przygotowuje wegańskie jedzenie dla swoich gości. Kuchnię chwalą, ci co jedli.

 

Gdzieś kiedyś przeczytałam o czymś co intuicja od dawna szeptała mi do ucha - osoba przygotowująca posiłek dla innych, obdarza go swoją energią. Sama gotowałam kiedyś posiłki w ośrodku i był to mój ulubiony dzień tygodnia. Wielkim szczęściem mnie napełniała możliwość dzielenia się z innymi tym co lubię. Zatroszczenie się, włożenie kawałeczka serca do każdej przygotowanej potrawy.
Możliwość spotkania z Wami w tym DOMU traktuję jako zaszczyt. Dzielę się z wielką radością i z taką samą spotkam się z Wami na odosobnieniu - aby wspólnie, czule, łagodnie pochylić się nad sobą, własnymi potrzebami, pragnieniami, aby dotknąć tego co ważne, aby wspólnie poodkrywać, pokontemplować tu-i-teraz na wiele sposobów.

 

Miło mi będzie spotkać się i podzielić sobą. Miło mi będzie przyjąć kawałek Ciebie, Twojego doświadczenia.
 💗 Dla kogo? Plus szczegół techniczny
Odosobnienie jest dedykowane zarówno dla osób, które mają już doświadczenie medytacyjne, jak i dla tych, dla których to będzie pierwszym spotkaniem z mindfulness lub compassion. To, co dokładnie się wydarzy będę wiedziała na miejscu - jak zobaczę jakie są proporcje w grupie - ile osób ma już doświadczenie, a ile jest po raz pierwszy.
Na każde odosobnienie staramy się dotrzeć jak najmniejszą liczą samochodów; można zabrać się z kimś po drodze - przed odosobnieniem ustalamy kto z kim jedzie.

 💗 Co będziemy robić?
Przede wszystkim dużo medytować :) Dzień będziemy zaczynać od 30 min. sesji w ciszy, o godz. 08:30 rano (pierwsza sesja jest nieobowiązkowa), kończyć zaś o 20:00 (ostatnia także jest nieobowiązkowa; może przybierze formę wspólnej rozmowy - obie mile widziane). Odosobnienie odbędzie się częściowo w ciszy (nie rozmawiamy ze sobą podczas przerw; prowadzę praktyki, czasem czytam jakiś wiersz lub fragment z książki; podczas sesji będziemy dzielić się wrażeniami, spostrzeżeniami w parach i na forum). Cisza będzie obowiązywała w piątek i sobotę, od śniadania do kolacji. W ramach praktyki, będziemy także chodzić na uważne spacery, w ciszy.

 💗 Prowadząca:
Anna Gubernat
 - jestem certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction, certyfikacja IMA, Niemcy) i MBCL (Mindfulness Based Compassionate Living, Frits Koster i Erick van den Brink, Holandia). 
Ukończyłam pełne szkolenie certyfikujące Insight, certyfikowane przez Mindfulness Association (UK) i jestem w trakcie certyfikacji CBLC (Compassion Based Living Course, certyfikacja Mindfulness Association, UK) i MBLC (Mindfulness Based Living Course, certyfikacja Mindfulness Association, UK).
Jestem studentką ostatniego roku Psychologii na Uniwersytecie SWPS.
Przeprowadziłam najwięcej w Polsce 8-tyg. kursów MBSR (98 edycje) i MBCL (14 edycji).
Od 10'2014 do 06'2019 byłam prezesem Polskiego Towarzystwa Mindfulness, założyłam i prowadziłam Koło Naukowe Mindfulness na Uniwersytecie SWPS w Warszawie od 10'2013 do 09'2018. Jestem w trakcie rejestracji Fundacji zajmującej się rozwojem Mindfulness i Compassion w Polsce.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o mojej intencji, motywacji, o mnie samej, zapraszam na 
STRONĘ💗 Cena i zapisy:
Miejsce rezerwuje dokonanie zapisu (i opłaty).
Możliwa płatność w ratach (kwoty rezerwacji).

 

Cena za pobyt, wyżywienie i odosobnienie:

 • rezerwacja do 31.08.2021:

  • w pokoju - 980 zł* - 590 zł rezerwacja + 390 zł na miejscu, płatne gotówką​

  • na poddaszu - 860 zł** - 530 zł rezerwacja + 330 zł na miejscu, płatne gotówką

 • rezerwacja do 30.09.2021:

  • w pokoju - 1080 zł* - 690 zł rezerwacja + 390 zł na miejscu, płatne gotówką​

  • na poddaszu - 960 zł** - 630 zł rezerwacja + 330 zł na miejscu, płatne gotówką

 

 • rezerwacja od 01.10.2021:

  • w pokoju - 1180 zł* - 790 zł rezerwacja + 390 zł na miejscu, płatne gotówką​

  • na poddaszu - 1060 zł** - 730 zł rezerwacja + 330 zł na miejscu, płatne gotówką

* pokoje 2-3-4 osobowe, pościel (bez ręczników) w pakiecie
** poddasze - jedna, wspólna, otwarta przestrzeń, potrzebny własny śpiwór i ręcznik
Wszystkie łazienki są wspólne.

💗 Kontakt:
W razie ewentualnych niejasności, pytań - pozostaję do Twojej dyspozycji: tel.: 501403015, email: a.gubernat@mindfulnesskursy.pl 


Do miłego zobaczenia,
Anna GubernatParking dodatkowo płatny u sąsiadki na dole (ważne: dobrze spakować się w plecak, ostatni odcinek idzie się leśną drogą).